Ponuka programov

Hernička s prvkami Montessori

Deti spoznávajú svet - rozvíjajú poznanie a zručnosti.

Cieľom Montessori herničiek je umožniť deťom objavovať svet okolo nich spôsobom, ktorý rešpektuje ich vlastné tempo, jednotlivé senzitívne a vývojové obdobia, rozvíjať ich osobnosť, samostatnosť, nezávislosť, schopnosť rozhodovať sa, sebadôveru a tiež lásku k sebe a k svojmu okoliu. Samozrejme s inštrukciami a usmerneniami od skúsenej lektorky.

Vek: 1,5 - 3,5 roka v sprievode rodiča

Lektorka: Mária Masárová

Pohybová príprava pre najmenších FITMAMI


Ide o zdravé a hravé cvičenie zamerané na rozvoj psychomotoriky, socializáciu a celkový rozvoj detí. Deti sa učia zdolávať rôzne prekážky, orientovať v priestore, postupne pracovať samostatne. 

Vek: mamičky s deťmi vo veku 2 - 3,5 roka

Lektorka: Lenka Gulová

Gymnathlon Baby

Všestranný pohybový rozvoj - hravosť, zábava a nadšenie.

Licencovaný športový program - spoločné cvičenie rodičov a detí vo veku od 2,5 do 4 rokov zamerané na vytváranie pozitívnych emočných zážitkov spojených s prvým organizovaným pohybom. Pestrá skladba rýchlo sa striedajúcich jednoduchých cvičení a hier využíva rôznych pomôcok pre dosiahnutie maximálneho zážitku. Náplň hodín je zostavená odborníkmi z FTVS UK Praha tak, aby si deti osvojili 10 základných pohybových schopností a postupne budovali svoju samostatnosť.

Vek: 2,5 - 4 roky (v sprievode rodiča)

Lektorka: Vanessa Mikulová

Gymnathlon Junior

Všestranný pohybový rozvoj - hravosť, zábava a nadšenie.

Licencovaný program, jeho náplň zostavili experti z FTVS UK v Prahe. Junior je základný športový program určený predškolákom od 4 do 6 rokov, ktorého cieľom je budovať všestrannosť a motiváciu k pohybu.

Vek: 2,5 - 4 roky (v sprievode rodiča)

Lektorka: Vanessa Mikulová

Hudobná škola Yamaha: Prvé krôčiky k hudbe

Nie sú nehudobní ľudia, sú len nerozvinuté talenty.

Celosvetový program YAMAHA vyvíja hudobné vzdelávacie kurzy už viac ako 50 rokov. V dnešnej dobe navštevuje tieto programy po celom svete takmer 600 000 žiakov. Deti na hodinách prežívajú témy blízke ich veku, ako napríklad "mesto a ulica", "príroda", "zvieratá", "jedlo a pitie". Ku každej téme je pripravená pieseň, báseň a pohybová hra. Spevom piesní, využitím rytmických cvičení, hudobno-pohybových hier, príbehov, motorických cvičení a ďalšími aktivitami dochádza hravou formou k prirodzenému zapojeniu hudby do detského sveta.

Vek: 1,5 - 3,5 roka (v sprievode rodiča)

Lektorka: Mária Kunáková

Lego® krúžok pre škôlkarov

Nejde o štandardnú hru s kockami LEGO®, ale ucelený systém vzdelávania.

Predškolské deti sú prirodzenými staviteľmi. Vďaka obľúbenej stavebnici DUPLO® sa deti oboznámia s rôznymi témami, ako sú zvieratá, vesmír, morský život, rozprávky alebo hrdinovia. Získajú veľa poznatkov, veľa sa naučia a samozrejme všetko si postavia a vyskúšajú.

Vek: 4 - 6 rokov

Lektorka: Silvia Hájniková

Lego® krúžok Mladý inžinier

Otvorte deťom dvere vedy a techniky.

Originálny systém hravého učenia je založený na 35 ročnom výskume od spoločnosti LEGO Education. Lego ponúka stále nové herné témy, stavebnice sú vždy aktuálne a patria vo svete hračiek medzi svetové jednotky. Budeme stavať s kockami Lego® Technic jednoduchšie aj komplikovanejšie modely - od dopravných prostriedkov po robotiku. Postavený model si deti zapoja na motor a on ožije. To je najväčšou motiváciou detí a väčšina modelov je takto vymyslená.

Vek: 6- 10 rokov

Lektorka: Silvia Hájniková

Jumping kids

Perfektná zábava pre deti.

Deti milujú skákanie na trampolínke. V doprovode vyškoleného inštruktora budú v bezpečí a za pomoci hudby si budú skákať a hopsať tak, ako to majú vrodené už od mala. Naučia sa nové pohyby, naučia sa lepšie držať stabilitu a rovnováhu. Budú spoznávať cvičenie s hudbou a jej cítenie. 

Vek: 4 - 10 rokov

Lektorka: Zuzana Kričková, Lenka Gulová

Bádateľská hodinka

Deti objavujú čaro prírody.

Doprajte svojim predškolákom prvé skutočné dobrodružstvo! Programy zamerané na outdoorové aktivity, ekológiu a skúmanie prírody s prvkami Waldorfskej školy. Vonkajšie pátračky za pokladmi ukrytými v prírode. Detičky absolvujú kopec nevšedných rozvojových aktivít, ktoré ich budú baviť a ktoré budú aj pre vás spestrením všedných dní. 

Vek: 5 - 7 rokov

Lektorka: Alexandra Hanková

Tanculienka (pre najmenších)

...tancuj, tancuj, vykrúcaj :-)

Tanculienka je tanečný kurz pre deti v sprievode rodiča. A čo do takejto lekcie patrí? Pohodová atmosféra, na hodinách sa učíme jednoduché tanečné pohyby na veselé detské pesničky. Využívame rôzne pomôcky. Deti si tancom rozvíjajú pohybové zručnosti, učia sa koordináciu pohybov, základné držanie tela a rytmizáciu. Príďte si s nami spoločne užiť detskú radosť z pohybu.

Vek: 2 - 4 roky (v sprievode rodiča)

Lektorka: Lenka Gulová

Tanculienka

...tancuj, tancuj, vykrúcaj :-)

Staršie detičky si budú už bez sprievodu rodičov osvojovať hravou formou jednoduché tanečné variácie a kroky na detské pesničky, ale aj na známe hity rôznych žánrov. Precvičia si koordináciu pohybov, učia sa reagovať na tempo, rytmus a dynamiku hudby. 

Vek: 4 - 6 rokov

Lektorka: Lenka Gulová

Mini dance

Disco & Hip hop

Tanečná prípravka pre deti od 3 rokov. Výuka prebieha hravou formou, do ktorej sú zaradené ľahké zostavičky zo štýlov disco a hip hop. Deti sa učia vnímať rytmus, zlepšujú koordináciu tela, zabávajú sa a učia sa pracovať v skupine.

Vek: 3 - 6 rokov

Mini dance JUNIOR

Vek: 6 - 8 rokov

Lektorka: Dajana Štepanovská

Hernička a kávička

Detičky sa zabávajú a vy máte chvíľku pre seba.

Nechajte deti hrať sa v našej Montessori herničke, pri tom si dajte kávičku s našim koláčikom a pokecajte si s ďalšími mamičkami o všetkom možnom aj nemožnom :-)

Plánujeme otvoriť, keď nám opatrenia umožnia.

Zdravé nôžky

Zdravé nôžky- pohybová príprava 

Zdravé a zábavné pohybové aktivity zamerané pre správne postavenie a držanie tela s využitím rôznych balančných, masážnych a senzomotorických pomôcok.Chôdza naboso a skúmanie reakcií detských nôh na rôzne textúry prostredníctvom senzomotorického chodníka. Využívame aj pohybové hry zamerané na rozvoj koordinačných schopností, štafetové hry formou zábavy a súťaží. Pri cvičení nám pomáhajú riekanky, básničky a sprevádza nás i príjemná hudba.

Vek:  4-6 rokov

Lektorka:  Vanesa Mikulová

Mini waldorfská hernička

Zahráme sa v rytme roka

Mini hernička prinesie deťom básničky, pesničky, riekanky a kruhové hry. Tie budú vychádzať z aktuálnej nálady v prírode. Tiež deťom umožní adaptovať sa na väčší kolektív, zvyknúť si na vedenú aktivitu a v neposlednom rade prinesie zážitok a radosť z hry.

Vek: mamičky s deťmi vo veku 2-3 roky

Lektorka: Jana Malovíková 


Rozvrh Barbarkova

Pondelok

15:20 Mini dance

16:00 Jumping Kids

15:10 Zdravé nôžky

Utorok

 8:30 Hernička s prvkami Montessori

9:30 Hernička s prvkami Montessori

15:20 Mini dance

16:10 Mini dance

Streda

15:00 Bádateľská hodinka

16:00 Jumping Kids

Štvrtok

 9:00 Hudobná škola Yamaha    

    10:00 Tanculienka pre najmenších

15:20 Tanculienka pre škôlkarov

    15:00 Lego pre škôlkarov

16:00 Lego Mladý inžinier

16:00 Gymnathlon

Piatok

9:30 Gymnathlon

10:15 Pohybová príprava pre najmenších Fitmami