Ponuka programov

Hernička s prvkami Montessori

Deti spoznávajú svet - rozvíjajú poznanie a zručnosti.

Cieľom Montessori herničiek je umožniť deťom objavovať svet okolo nich spôsobom, ktorý rešpektuje ich vlastné tempo, jednotlivé senzitívne a vývojové obdobia, rozvíjať ich osobnosť, samostatnosť, nezávislosť, schopnosť rozhodovať sa, sebadôveru a tiež lásku k sebe a k svojmu okoliu. Samozrejme s inštrukciami a usmerneniami od skúsenej lektorky.

Vek: 1,5 - 3,5 roka

Lektorka: Mária Masárová, Alexandra Hanková

FITMAMI

Zacvičte si so svojimi detičkami.

Nový fitness program FITMAMI je absolútny hit. Ide o zdravé a hravé cvičenie zamerané na rozvoj psychomotoriky, socializáciu a celkový rozvoj detí. Deti sa učia zdolávať rôzne prekážky, orientovať v priestore, postupne pracovať samostatne. 

Vek: mamičky s deťmi vo veku 2 - 3,5 roka

Lektorka: Lenka Gulová

Gymnathlon

Všestranný pohybový rozvoj - hravosť, zábava a nadšenie.

Licencovaný športový program - spoločné cvičenie rodičov a detí vo veku od 2,5 do 4 rokov zamerané na vytváranie pozitívnych emočných zážitkov spojených s prvým organizovaným pohybom. Pestrá skladba rýchlo sa striedajúcich jednoduchých cvičení a hier využíva rôznych pomôcok pre dosiahnutie maximálneho zážitku. Náplň hodín je zostavená odborníkmi z FTVS UK Praha tak, aby si deti osvojili 10 základných pohybových schopností a postupne budovali svoju samostatnosť.

Vek: 2,5 - 4 roky (v sprievode rodiča)

Lektorka: Vanessa Mikulová

Hudobná škola Yamaha: Prvé krôčiky k hudbe

Nie sú nehudobní ľudia, sú len nerozvinuté talenty.

Celosvetový program YAMAHA vyvíja hudobné vzdelávacie kurzy už viac ako 50 rokov. V dnešnej dobe navštevuje tieto programy po celom svete takmer 600 000 žiakov. Deti na hodinách prežívajú témy blízke ich veku, ako napríklad "mesto a ulica", "príroda", "zvieratá", "jedlo a pitie". Ku každej téme je pripravená pieseň, báseň a pohybová hra. Spevom piesní, využitím rytmických cvičení, hudobno-pohybových hier, príbehov, motorických cvičení a ďalšími aktivitami dochádza hravou formou k prirodzenému zapojeniu hudby do detského sveta.

Vek: 1,5 - 3,5 roka (v sprievode rodiča)

Lektorka: Mária Kunáková

Lego® krúžok pre škôlkarov

Nejde o štandardnú hru s kockami LEGO®, ale ucelený systém vzdelávania.

Predškolské deti sú prirodzenými staviteľmi. Vďaka obľúbenej stavebnici DUPLO® sa deti oboznámia s rôznymi témami, ako sú zvieratá, vesmír, morský život, rozprávky alebo hrdinovia. Získajú veľa poznatkov, veľa sa naučia a samozrejme všetko si postavia a vyskúšajú.

Vek: 4 - 6 rokov

Lektorka: Silvia Hájniková

Lego® krúžok Mladý inžinier

Otvorte deťom dvere vedy a techniky.

Originálny systém hravého učenia je založený na 35 ročnom výskume od spoločnosti LEGO Education. Lego ponúka stále nové herné témy, stavebnice sú vždy aktuálne a patria vo svete hračiek medzi svetové jednotky. Budeme stavať s kockami Lego® Technic jednoduchšie aj komplikovanejšie modely - od dopravných prostriedkov po robotiku. Postavený model si deti zapoja na motor a on ožije. To je najväčšou motiváciou detí a väčšina modelov je takto vymyslená.

Vek: 6- 10 rokov

Lektorka: Silvia Hájniková

Jumping kids

Perfektná zábava pre deti.

Deti milujú skákanie na trampolínke. V doprovode vyškoleného inštruktora budú v bezpečí a za pomoci hudby si budú skákať a hopsať tak, ako to majú vrodené už od mala. Naučia sa nové pohyby, naučia sa lepšie držať stabilitu a rovnováhu. Budú spoznávať cvičenie s hudbou a jej cítenie. 

Vek: 4 - 10 rokov

Lektorka: Vanessa Mikulová, Lenka Gulová

Bádateľská hodinka

Deti objavujú čaro prírody.

Doprajte svojim predškolákom prvé skutočné dobrodružstvo! Programy zamerané na outdoorové aktivity, ekológiu a skúmanie prírody s prvkami Waldorfskej školy. Vonkajšie pátračky za pokladmi ukrytými v prírode. Detičky absolvujú kopec nevšedných rozvojových aktivít, ktoré ich budú baviť a ktoré budú aj pre vás spestrením všedných dní. 

Vek: 5 - 7 rokov

Lektorka: Alexandra Hanková

Tanculienka (pre najmenších)

...tancuj, tancuj, vykrúcaj :-)

Tanculienka je tanečný kurz pre deti v sprievode rodiča. A čo do takejto lekcie patrí? Pohodová atmosféra, na hodinách sa učíme jednoduché tanečné a pohybové choreografie na veselé detské pesničky. Využívame rôzne pomôcky. Deti si tancom rozvíjajú pohybové zručnosti, učia sa koordináciu pohybov, základné držanie tela. Príďte si s nami spoločne užiť detskú radosť z pohybu.

Vek: 2 - 4 roky (v sprievode rodiča)

Lektorka: Beáta Krejčiová

Tanculienka

...tancuj, tancuj, vykrúcaj :-)

Staršie detičky si budú už bez sprievodu rodičov osvojovať hravou formou jednoduché tanečné variácie a kroky na ľudové, ale aj detské piesne. Precvičia si koordináciu pohybov, učia sa reagovať na tempo, rytmus a dynamiku hudby. 

Vek: 4 - 6 rokov

Lektorka: Beáta Krejčiová

Mini dance

Disco & Hip hop

Tanečná prípravka pre deti od 3 rokov. Výuka prebieha hravou formou, do ktorej sú zaradené ľahké zostavičky zo štýlov disco a hip hop. Deti sa učia vnímať rytmus, zlepšujú koordináciu tela, zabávajú sa a učia sa pracovať v skupine.

Vek: 3 - 6 rokov

Lektorka: Dajana Štepanovská

Hernička a kávička

Detičky sa zabávajú a vy máte chvíľku pre seba.

Nechajte deti hrať sa v našej Montessori herničke, pri tom si dajte kávičku s našim koláčikom a pokecajte si s ďalšími mamičkami o všetkom možnom aj nemožnom :-)

Zdravé nôžky

Zdravé nôžky- pohybová príprava 

Zdravé a zábavné pohybové aktivity zamerané pre správne postavenie a držanie tela s využitím rôznych balančných, masážnych a senzomotorických pomôcok.Chôdza naboso a skúmanie reakcií detských nôh na rôzne textúry prostredníctvom senzomotorického chodníka. Využívame aj pohybové hry zamerané na rozvoj koordinačných schopností, štafetové hry formou zábavy a súťaží. Pri cvičení nám pomáhajú riekanky, básničky a sprevádza nás i príjemná hudba.

 Vek:  4-6 rokov
Lektorka:  Vanesa Mikulová


Rozvrh Barbarkova

Pondelok
 
15:10 Tanculienka
15:20 Mini dance
16:00 Jumping Kids
Utorok 
8:30 Montessori
9:30 Montessori
15:00 Bádateľská hodinka 
15:20 Mini dance
16:10 Mini dance
Streda 
15:10 Tanculienka pre škôlkarov
Štvrtok 
9:00 Hudobná škola Yamaha 

        10:00 Tanculienka pre najmenších

    15:00 Lego pre škôlkarov      
16:00 Lego Mladý inžinier 
16:00 Gymnathlon
Piatok 
9:30 Gymnathlon

10:30 Fitmami